Newer posts are loading.
You are at the newest post.
Click here to check if anything new just came in.

March 31 2017

11:05

Svetový deň Autismu

Svetový deň o zvýšení povedomia o autisme
entry: wao
org: Martin K.

March 27 2017

14:05

Bratislavský Python Meetup

TBD
Kontakt: meetup@pycon.sk
Organizátor: SPy o.z.

11:28

March 22 2017

16:13

Stretnutie prípravnej skupiny Paralelní Polis Bratislava

Úvodné zoznámenie sa a rozdelenie úloh.
Vítaní sú pozvaní hostia a členovia Progressbaru, ktorí by sa chceli zapojiť do práce na projekte PP BA. 
Kontakt: Juraj Bednár

11:17

Morning Yoga

org: wao
come & join

09:45

Skús IT

Skús IT je občianske združenie, ktoré sa venuje vzdelávaniu ľudí v oblasti programovania
a tiež v oblasti osobnostného rozvoja. Tento event je zriadený za účelom osobnostného rozvoja. Na event príde cca 15 ľudí.

08:17

How do you crepe #2 feat. Stavros Papadopulos

Milí priatelia Progressbaru ! Prineste si obľúbené recepty, kombinácie, náplne. Tešíme sa na príjemné posedenie pri matéčku a crepe !Bude aj kultúra v podobe koncertu !--Dear friends of Progressbar ! Bring ur fav recipes, combinations, fillings! We r looking forward to enjoying club-mate and crepe with u !

We are fans of culture, so come to see the concert as well ! 

March 16 2017

15:34

CryptoParty

coming soon

09:54

Úvod do vývoja 2D hier v Godot Engine

Rýchle intro do vývoja 2D hier v opensource hernom engine Godot. Vysvetlíme, ako jednoduchý herný nápad pretaviť na komponenty z ktorých sa dá vyskladať prototyp a neskôr plnohodnotná hra. Ukážeme, ako kresliť a hýbať obrázky, detekovať kolízie, reagovať na vstup používateľa, tvoriť particle efekty a dáme intro do programovania pomocou GDScriptu, jazyka podobného pythonu, ktorý sa v Godote používa na skriptovanie.
Po absolvovaní workshopu budú mať účastníci dobrú štartovaciu čiaru pre vlastné experimenty a ďalšie štúdium tvorby videohier.Na workshop si treba priniesť vlastný počítač s nainštalovaným Godotom. Inštalačné súbory sa dajú stiahnuť z adresy https://godotengine.org/download.
Workshop je spoplatnený, lístky sú dostupné na Eventbrite. Vstupné bude použité na podporu Progressbar - hackerspace, kde sa workshop koná, a na občerstvenie.
Lektori: http://www.mladypes.sk/

March 15 2017

15:37

MakerDay Bratislava

Netreba sa registrovat, pridite :)
Makers from Central Europe join forces. Children and adults look forward to a feast of DIY, tech fun and constructingStaci miestnost pre priblizne 10 ludi + stol
> The most important event for designers and DIYers from Central Europe.> Four festivals of creativity on the same day in four countries> Robots, 3D printing, woodworking and more – rich programs of workshops and activities at all four locations
On March 25, four cities in the Visegrad Group of countries will hold a Central European Makerday – for DIYers, constructors, designers - and all who like to experiment and learn by experience.
This is the most important project of the year for makers from Central Europe, a joint Makerday event happening simultaneously in Bratislava, Budapest, Pisek (CZ) and in Warsaw. The project is primarily financed by the International Visegrad Fund program to promote education and creativity in the Central European region. Partners from the Czech Republic (Objevárium), Slovakia (ProgressBar), Hungary (Makerspace.hu) and Poland (Association Makerspace Warsaw) have been working together for months to build maker communities in Central Europe. The joint Makerday event is the culmination of the project.
All the partnering locations will be connected in real time by a shared activity that will allow participants to communicate with each other through simple robots. Participants in each city will code simple programs for controlling Arduino-based drawbots. The programs will be sent to and received from partner locations. For example a robot in Warsaw will be able to draw a heart that was programmed by participants of the workshop in Budapest, Bratislava or Písek.
In addition to the shared activity, each location will offer additional activities and workshops. Examples from different sites include electronics, programming, creating simple mechanical robots, creating with recycled materials, 3-D printing, silkscreen printing, light painting photographs, carpentry and more.
This event is part of a larger effort to promote maker based learning and the maker movement in the
Visegrad region through the establishment of makerspaces and maker-related programs and events.
org: wao

March 06 2017

17:35

High to low

Úvod do low-level (systémového) programovania pre ľudí, ktorí majú skúsenosti s high-level programovaním.Čas konca je odhad.
Prednáška určená pre webdeveloperov a high level programátorov, kde si preberieme základy low level programovania. Ukážeme si ako využiť výpočtovú silu naplno.
Pre koho je workshop určený?
Pre všetkých čo majú skúsenosti s high level jazykmi ako Javascript, Python, PHP, atď. Mali by ste preto už vedieť čo je to premenná, cyklus, podmienka, class a byť oboznámení so základnými programátorskými konceptami.
Program
Bohapustý úvod do fungovania Operačných systémov (nutný na pochopenie zvyšných vecí)
Pointre
Správa pamäti
Čo sú segfaults?
Garbage collector vs Manuálna správa pamäte
Memory layout (structs, paddings, statically vs dynamically typed languages etc).
Threading a synchronizácia.

Prednáška bude prebiehať formou workshopu aby sme sa naučili čo najviac. Nezabudnite si preto zobrať notebooky :)
Čo treba mať so sebou
Ideálne UnixLike operačný systém (Linux - Mac). Ľubovolný texteditor samozrejme nejaký kompilátor C (gcc/clang).
Cena
Vstupné bude symbolických 2€. Prispeli by sme tak progressbaru, aby sa takéto prednášky/workshopy mohli robiť častejšie.
Facebook event

Organizuje Kixunil.

March 04 2017

12:10

Bitcoin - čo je nové, kam kráčame a čo predpovedajú kávové usadeniny

Večer zameraný na Bitcoin. Prednáška so zhrnutím aktuálneho stavu bitcoinu a iných kryptomien. Problémy, výzvy, príležitosti, zlepšováky. Technologické aj ekonomické. Na záver aj dohady, predikcie a veštenie.
Program:
David Stancel - novinky, update, bitcoin, altcoiny, blockchain technológie...
Juraj Bednár - Bitcoin ako úložisko hodnoty, profitovanie na volatilite Bitcoinu vo firemnom a osobnom živote, Bitcoin ako nástroj na finančné súkromie (OECD CRS, ...).
Diskusia o segwit, lightning network a Bitcoin Unlimited

Facebook stránka akcie - zahláste sa ak môžete a pozrite sa, či sa zmestíte, bude to fullka! :).

March 02 2017

20:28

Sloboda v praxi

Otvorena diskusia, kde si kazdy moze ale nemusi vyskusat a pozriet co obmedzuje a co podporuje jeho slobodu v komunikacii s inymi.

13:57

Open Data Day Bratislava

Mini meetup pri príležitosti International Open Data Day.
(Kontakt: jan@jangondol.com)

March 01 2017

08:24

Wikimedia valné

Valné zhromaždenie Wikimedia Slovensko (MichalP)

February 24 2017

17:16

How do you crepe

Milí priatelia Progressbaru ! Prineste si obľúbené recepty, kombinácie, náplne. Tešíme sa na príjemné posedenie pri matéčku a crepe !--Dear friends of Progressbar ! Bring ur fav recipes, combinations, fillings! We r looking forward to enjoying club-mate and crepe with u !
Zodpovedná osoba: Števka

February 23 2017

22:18

February 22 2017

11:28

Docker Birthday #4 Celebration in Bratislava

Join us in celebrating the Docker Project’s 4th birthday
To celebrate together and warmly welcome newcomers into our community, we will provide Docker labs and courses to learn about Docker in a fun and inviting way.
Are you an advanced user? We strongly encourage Docker users of all skill levels to attend! We need a network of mentors who understand the Docker platform to answer any questions that attendees working through the courses and labs may have. We also have some fun projects you can work on. Click here to sign up as a mentor.
Agenda:
18:00 - Doors Open
18:15 - Welcome message, presentation of Docker & snacks
18:30 - 20:00 - Working session & presentations
@adam Stipak will talk about "Build & Run" - different approaches & strategies how we can build and use Docker images for development or production.
@daniel Plakinger will talk about "Docker in Production"
- There's hype about docker everywhere and you might want to use it for production. But do you know how to do it? I'll show you how to make your docker containers go live in production without any hassle
20:00 or so.. Socializing!
As we get closer to the event, we will share more information including materials on how to prepare for the courses and labs that will be available.

11:28

Docker Birthday #4

info soon
entry: wao

February 21 2017

11:55

Slovenske Hovory LARPove

Konferencia pre organizatorov LARPov
org: event horizon, o.z.
entry: wao

Older posts are this way If this message doesn't go away, click anywhere on the page to continue loading posts.
Could not load more posts
Maybe Soup is currently being updated? I'll try again automatically in a few seconds...
Just a second, loading more posts...
You've reached the end.

Don't be the product, buy the product!

Schweinderl